NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Komin od nowa – systemy elastyczne

2017-10-26 15:00:26

Dla wielu inwestorów trudne warunki montażowe, takie jak uskoki czy nieregularny kształt szachtu stanowi poważną przeszkodę w trakcie wymiany urządzeń grzewczych. W sukurs przychodzą im elastyczne produkty do odprowadzania spalin. Wśród oferowanych rozwiązań znaleźć można jednościenny system FLEX - przeznaczony do wykonywana wkładów do szachów murowanych z uskokami. - Jego przewagę nad sztywnymi wkładami spalinowym stawowi wspomniana elastyczność i możliwość montażu w jednym odcinku (np. 8 m). Dzięki temu wszystkie uskoki można wykonać bez dodatkowych kolan i konieczności rozkuwania szachtu, przeciągając system przez całą jego długość – mówi Marek Lis, ekspert MK Systemy Kominowe.

Jeżeli musisz wymienić tylko wkład kominowy, przy starszych przepływowych podgrzewaczach wody lub kotłach atmosferycznych z otwartą komorą spalania  (praca na sucho) możesz z powodzeniem zastosować system FLEX. W tym przypadku należy pamiętać o zabezpieczeniu  szachtu przez zawilgoceniem.

Główną zaletą rozwiązania jest jednak możliwość zastosowania go z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi z zamkniętą komorą spalania (praca w nadciśnieniu),  gdzie FLEX stanowi rurę do odprowadzania produktów spalania. Dodatkowo przestrzeń pomiędzy wkładem a szachem może być wykorzystana do poboru powietrza. Ten model,  spośród dostępnych na rynku rozwiązań, wyróżnia  możliwość pracy na mokro. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych, bardzo prostych w montażu złączek, system może pracować w nadciśnieniu (klasie ciśnienia P1 – do 200 Pa).

- Wśród elastycznych produktów marki MK Systemy Kominowe znalazł się także FLEX Podwójny do kominków i kotłów opalanych drewnem. Przy jego produkcji stosujemy technologię, która pozwala uzyskać gładszą powierzchnię rury wewnętrznej i odporność korozyjną V2 – mówi Marek Lis. System nadaje się do pracy na sucho w temperaturze do 600 st. C. Jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy zabudowując przyłącze do kominka, planują zakup pewnego i łatwego w instalacji rozwiązania, bez nadwyrężania budżetu remontowego. 

Innowacyjne rozwiązanie stanowią gotowe pakiety przyłączeniowe FLEX KS-L, KS-XL, KC-L, KC-XL. Występują w dwóch długościach rury flex (L i XL). W skład pakietu wchodzi podwójna rura oraz złączka startowa FRS, zaprojektowana w taki sposób, aby z jednej strony łączyć się z kominkiem, a z drugiej z elastyczną rurą.  Tworzy dzięki temu pewne i szczelne połączenie. Złączka FSC, która wchodzi w skład pakietu KC, służy do połączenia rury flex z kominem ceramicznym.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: