NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Polska liderem produkcji podłóg drewnianych w Europie

2018-07-26 11:13:00

Jak wynika z czerwcowego raportu FEP (Europejskiej Federacji Przemysłu Pakietowego), Polska jest liderem w produkcji podłóg drewnianych z ponad 19-procentowym udziałem w rynku.

Od lat na topie utrzymują się podłogi warstwowe. Ich udział w produkcji jest dominujący – stanowi aż 81%. – Ten trend nie dziwi nikogo w branży – przemawia za nim kilka faktów: coraz trudniejszy dostęp do cennego surowca, jakim jest drewno, upowszechnienie się technologii ogrzewania podłogowego, a także fabryczne wykończenie, pozwalające na szybszy montaż podłóg. To wszystko sprawia, że podłogi warstwowe pod prawie 10 lat są numerem jeden dla klientów – uważa Robert Elias, doradca techniczno-handlowy marek UZIN i PALLMANN.

Do tego trendu dopasować się muszą także pozostali uczestnicy rynku parkietowego – także firmy z branży chemii podłogowej. – Oczywiste jest, że nasze systemowe rozwiązania dopasowujemy do potrzeb wykonawców. Popularność podłóg wielowarstwowych w połączeniu z ciągłym dążeniem do skracania czasu pracy na inwestycji owocuje różnymi ciekawymi produktami, nad którymi stale pracuje nasz dział technologiczny.

Jednym z tych rozwiązań jest nowość na rynku – jednoskładnikowy klej na bazie STP - UZIN MK 160. – To produkt, który wprowadziliśmy do sprzedaży w lipcu. Jest dedykowany podłogom warstwowym, bez ograniczenia do ich formatu. Wyróżnia go łatwość stosowania i fakt, że jako klej utwardzający się pod wpływem wilgoci szybko uzyskuje przyczepność początkową. Równie ważne jest to, że ewentualne zabrudzenia da się łatwo usunąć, co w przypadku najczęściej fabrycznie wykończonych podłóg warstwowych ma niebagatelne znaczenie – dodaje Robert Elias.

Informacje techniczne – UZIN MK 160

kolor: jasnobeżowy

zużycie: 1000-1200 g/m2

czas otwarty: 20-25 min

możliwość obciążania: po ok. 24 godzinach

szlifowanie: po ok. 36 godzinach

zastosowanie: podłogi warstwowe bez ograniczeń formatu, podłogi lite do wielkości 160x1400 mm, podłogi z wodnym ogrzewaniem podłogowym

GISCODE 10 – nie zawiera rozpuszczalników

EMICODE EC 1 R PLUS – bardzo niska emisyjność PLUS

cena za opakowanie: 168 zł

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: